... Snehuliak ...

Autor: Tomáš Lacika | 27.12.2012 o 13:46 | Karma článku: 5,26 | Prečítané:  739x

Už tak veľmi cez zimu nesneží ako snežilo, keď som bol malý. Pamätám si, ako som vždy na štedrý deň chodil s mojím dedkom na prechádzky cez biele a tiché mesto, zatiaľ čo rodičia chystali všetko na štedrú večeru.

Tiež si pamätám, že keď nasnežilo, tak to vonku žilo, bolo počuť deti všade. Stavali sme si snehuliaky, pevnosti, guľovali sa. S deckami sme sa na parkovisku pred bytovkou hrávali hokej. Hokejky a tenisové loptičky stačili, nebolo nám treba žiadne profesionálne rukavice, ani hokejky z uhlíkových vlákien. Vedeli sme, že s pukom by sme mohli rozbiť autá, ktoré boli okolo nás. Tak postačila tá tenisová loptička. Za mestom je malý kopec, volali sme ho "mars". Nikdy som nevedel prečo, neviem ani teraz. Tam keď nasnežilo, bol to pre nás, sídliskové deti, zážitok. Dokázal som sa z neho spúštať až kým sa nezotmelo. A keď sa zotmelo, išiel som naspäť na sídlisko a tam sme si pod lampami stavali pevnosti zo snehu a hrali sme vojny.

Už väčšinu času nebývam doma, ale sem-tam na víkend, alebo na sviatky domov chodievam tráviť čas. To naše sídlisko je malé, s dvomi pieskoviskami, takmer bez stromov, s veľkou prázdnou plochou. Detí je stále veľa. Už zopár vianoc keď pozriem z okna, vidím blato, trochu trávy, väčšinou hmlisto, alebo prší. Nedávno však veľa nasnežilo. Ale niečo sa zmenilo. Žiadne dieťa nevyšlo von. A to sú prázdniny. Žiadna pevnosť zo snehu, žiaden snehuliak. žeby bol taký super program v telke, že sa neoplatilo ísť von?

snehuliaci.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Béla Bugár

Maďarskú menšinu na Slovensku reprezentujú v podstate od roku 1989 tie isté tváre.

KOMENTÁRE

Vyčerpá sa s Ficom III Bugárov kredit?

Most-Híd je taký baleťák na hrane.

TECH

Lysohlávky pomohli pacientom s rakovinou

Látka dokázala odhaliť pacientom nový zmysel života.


Už ste čítali?