... Snehuliak ...

Autor: Tomáš Lacika | 27.12.2012 o 13:46 | Karma článku: 5,26 | Prečítané:  774x

Už tak veľmi cez zimu nesneží ako snežilo, keď som bol malý. Pamätám si, ako som vždy na štedrý deň chodil s mojím dedkom na prechádzky cez biele a tiché mesto, zatiaľ čo rodičia chystali všetko na štedrú večeru.

Tiež si pamätám, že keď nasnežilo, tak to vonku žilo, bolo počuť deti všade. Stavali sme si snehuliaky, pevnosti, guľovali sa. S deckami sme sa na parkovisku pred bytovkou hrávali hokej. Hokejky a tenisové loptičky stačili, nebolo nám treba žiadne profesionálne rukavice, ani hokejky z uhlíkových vlákien. Vedeli sme, že s pukom by sme mohli rozbiť autá, ktoré boli okolo nás. Tak postačila tá tenisová loptička. Za mestom je malý kopec, volali sme ho "mars". Nikdy som nevedel prečo, neviem ani teraz. Tam keď nasnežilo, bol to pre nás, sídliskové deti, zážitok. Dokázal som sa z neho spúštať až kým sa nezotmelo. A keď sa zotmelo, išiel som naspäť na sídlisko a tam sme si pod lampami stavali pevnosti zo snehu a hrali sme vojny.

Už väčšinu času nebývam doma, ale sem-tam na víkend, alebo na sviatky domov chodievam tráviť čas. To naše sídlisko je malé, s dvomi pieskoviskami, takmer bez stromov, s veľkou prázdnou plochou. Detí je stále veľa. Už zopár vianoc keď pozriem z okna, vidím blato, trochu trávy, väčšinou hmlisto, alebo prší. Nedávno však veľa nasnežilo. Ale niečo sa zmenilo. Žiadne dieťa nevyšlo von. A to sú prázdniny. Žiadna pevnosť zo snehu, žiaden snehuliak. žeby bol taký super program v telke, že sa neoplatilo ísť von?

snehuliaci.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Urážky, samochvála a bez plánu. Kam dovedie USA trumpizmus

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

DOMOV

Kardiochirurg Fischer nemôže robiť ani len sanitára

K povolaniu sa bude môcť vrátiť najskôr po dvoch rokoch.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?