... Hniloba ...

Autor: Tomáš Lacika | 25.7.2013 o 16:26 | (upravené 25.7.2013 o 21:07) Karma článku: 9,80 | Prečítané:  1068x

Dnes som mal jeden z tých momentov, keď sa nad vecami okolo seba človek zamyslí a príde mu ťažšie. Uvedomil som si ako som mnohonásobne zákonne okrádaný. O peniaze aj o svoje zdravie. Pred pár dňami som mal to šťastie, že budem môcť pracovať vo firme a odvádzať z tej mojej práce výpalné vo forme dane. Z môjho hrubého platu pôjde pár stoviek pre štát.

Zamyslel som sa nad tým, prečo tie peniaze štátu dávam. Tak napríklad aby som mal napríklad zdravotnú starostlivosť zabezpečenú od štátu. Aspoň z časti. Mám štátneho zubára, u ktorého som už párkrát bol. Naposledy keď som mu povedal, že myslím že mám pokazený zub - stoličku. Pozrel sa a zhrozene sa ma spýtal, či som zabudol chodiť na preventívne prehliadky. Tak som mu povedal že nezabudol a bol som na jednej pred 3 mesiacmi. Zub som mal prehnitý (asi mŕtvy, bolesť som necítil). Čo je horšie, stále prehnitý je, len hniloba je zakrytá plombou ktorú mi dal. Už treťou v krátkom čase. Zuby bolia, svojmu štátnemu zubárovi prestávam veriť (lebo ten nájde len keď mu poviem že bolí, inak sú zuby "super"), a tak idem k súkromnému, nech mi spraví panoramatický snímok celého chrupu. To je to, čo asi takmer žiadny štátny zubár neurobí. Snímok ukáže čo v tých ústach vlastne mám...

Pod každou plombou je nález. A aj mimo nich. Konečný počet je 10 nálezov, z toho dva závažné. U súkromného by sa oprava celého môjho chrupu pohybovala od 700 cez 1400 a možno aj viac EUR. Ale bolo by to spravené a mohol by som bezbolestne do jedla zakusnúť. Bohužial, v mojej budúcej práci budem pol roka robiť len pre štát. Tak si opravu tak ľahko nebudem môcť dovoliť. Potom budem dávať štátu peniaze za všetko čo si kúpim. Potom si budem môcť zarobiť na to, aby som si mohol dať opraviť zuby. A možno potom príde aj na jedlo. Alebo nebodaj na zábavu :)

Po takomto zamyslení som ešte išiel k mojej (štátnej) doktorke, ktorá mi potvrdila tlačivo pre nového zamestnávateľa, že som spôsobilý uňho pracovať. Razítko ma stálo 20 EUR. Takže aj tu som hneď uvidel, kam tie moje budúce peniaze idú. Potom mi zmerala tlak no a div sa svete, 145 / 95.

(Ozaj, dúfam že budem musieť štátnej SOZE zaplatiť poplatok za to video. Či to už nie? )

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Urážky, samochvála a bez plánu. Kam dovedie USA trumpizmus

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

DOMOV

Kardiochirurg Fischer nemôže robiť ani len sanitára

K povolaniu sa bude môcť vrátiť najskôr po dvoch rokoch.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?